Meštiansky dom v historickej časti mesta Košice, predaj, Dominikánske Námestie

Predaj, Polyfunkčný objekt, Košice - Staré Mesto, Čiastočná rekonštrukcia

Cena 450.000

Maklér

Vladimír Gaži

Senior Maklér

Vladimír Gaži

0948 757 353

Popis nehnuteľnosti:

Spoločnosť Partnersreal Vám ponúka zaujimavý polyfunkčý objekt v radovej zástavbe meštianskych domov, v historickej časti mesta Košice, nachádzajúci sa na na známej ulici Dominikánske námestie. Meštiansky dom sa nachádza na území Mestskej pamiatkovej rezervácie, v bezprostrednej blízkosti dominikánskeho kostola a miestneho trhu, osadený na stredovekej obdĺžnikovej parcele s úzkym dvorom pozdĺž budovy, následne ďalším malým dvorom za budovou.

Dom je prístupný zo severnej časti z chodníka, s úzkym dvorom, rozdelený do 3 podlaží, suterénu, prízemia a podkrovia. Hlavný objekt a dve dvorové krídla. Úžitková plocha miestností je cca 412m2, pričom momentálne využitie počíta s komerčným priestorom ktorý sa prenajíma v prízemí a dvoma priestrannými bytmi v podkroví.

Budova prešla v pribehu času niekoľkými prestavbami, posledná rekonštrukcia z roku 2017 , momentálne v dobrom technickom stave s primeranými udržovacími nákladmi.

Dispozícia:

Suterén - 2 x pivnica ( sklad ) s klembovými stropmi so 16-17st. s plochou 100m2 prístupný hlavným spojovacím schodíšťom v strednej časti domu.

1NP - vstupný dvor pozdĺž západného priečelia budovy, 6 miestností, vstupná predsieň ( recepcia) so soc. zar. a sprchou zo vstupom zo západnej strany, následne na na severnej strane veľká miestnosť 30m2 a na pravej strane dve priechodné miestnosti. Zhruba v strede budovy centrálne spojovacie schodisko 13m2 za ktorým v južnom krídle je opäť priestranná miestnosť cca 37m2 priechodná do ďalších dvoch miestností po 15m2. Spolu 150m2 plus západný a južný dvor 36m2.

Podkrovie - rozdelené na dva byty, severný s plochou150m2 a južný 75m2, prístupné po centrálnom schodisku. Menší južný 2 izbový byt je tvorený vstupnou halou s kuchyňou, samostatnou spálňou a kúpelňou s wc. Väčší 3 izbový byt s galériou je skutočne vzdušný a priestranný s 5m vysokými stropmi. Vstupná hala s kuchyňou a jedálňou s rozlohou 50m2, prechodná do veľkej centrálnej obývacej izby so schodištom do galérie, samostatnou spálňou so šatníkom a kúpelňou s wc a ďalšiou malou izbou.

V rámci rekonštrukcie bytov boli použité hlavne prírodné materiály, množstvo drevených prvkov v kombinácií s modernejšími prvkami. Budova ponúka všestranné využite, bývanie s podnikaním, prípadné ďalšie prenajímanie. Cena nehnuteľnosti je 450000€ vrátane poplatkov spojených s prevodom vlastníctva. Trhová cena je nižšia ako cena zo znaleckého posudku, marec / 2020. Foto nieje kompletné ďalšie info po dohode. V prípade záujmu kontaktujte Vladimír Gaži, executive manager, Partnersreal s.r.o, Urbánkova 70, Košice. Tel: 0948 757 353, email: gazi@partnersreal.sk

Údaje nehnuteľnosti

  • TOP ponuka
Druh ponuky: Predaj
Mesto/obec: Košice - Staré Mesto
Druh nehnuteľnosti: Polyfunkčný objekt
Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia
Ulica: Dominikánske Námestie
Úžitková plocha: 412 m2
Zastavaná plocha: 280 m2
Plocha pozemku: 316 m2
Katalógové číslo: VG-556
id: 159

Senior Maklér

Vladimír Gaži

0948 757 353

gazi@partnersreal.sk

Zobraziť profil

Kontaktný formulár

* - povinný údaj
Vaše údaje zadané do kontaktného formulára budú odoslané spoločnosti PARTNERS REAL, s.r.o.. Bližšie informácie k ochrane osobných údajov nájdete tu.